Poradnik

JAK DOBRAĆ OBUWIE?

 
Dobór właściwego obuwia jest skomplikowanym procesem, który MUSI być poprzedzony dokonaniem dokładnych pomiarów stóp w obciążeniu w CENTYMETRACH oraz wnętrza butów w CENTYMETRACH.
 

Dlaczego pomiar?

Dostępne obuwie, mimo standaryzacji numerów, ma bardzo różne wymiary jeśli chodzi o wartości bezwzględne – jedynie pomiar w centymetrach jest dokładny.
 
Spotykamy się na co dzień z różnicami w wymiarach wnętrza butów. Często buty o tym samym numerze mają różnice nawet 2 centymetrów! Może to spowodować nieodwracalne zmiany stóp maluchów!!! Bywa, że rodzic chce kupić buty dla dziecka o rozmiar większe niż te, które obecnie posiada i „ w ciemno ” kupuje buty z nadrukowanym większym o jeden numerem, a okazuje się, że nowy but jest w istocie mniejszy!
 

Dziecko nie wie... 

Pamiętajcie, że tzw. czucie proprioceptywne, czyli czucie głębokie kształtuje się u dzieci do ok. 8-10 roku życia, więc dziecko nie jest w stanie nam powiedzieć wiążąco, czy but jest dobry dla jego stopy! Dodatkowo prawie zawsze mamy różnice w długościach pomiędzy obiema stopami! Mając pomiary stóp i wnętrza buta możemy ze 100 % precyzją dobrać odpowiedni rozmiar.
 

UWAGA NIEBEZPIECZEŃSTWO!

Podczas chodzenia stopa w bucie przesuwa się do przodu, więc zbyt krótkie lub równe z wymiarem stopy obuwie będzie DEFORMOWAĆ palce. Zagwarantujcie odpowiednią strefę bezpieczeństwa z przodu buta. Ważne jest również zapinanie butów na rzep lub sznurówkę aby zapobiegać przesuwaniu się stopy w bucie! Buty bez zapięcia (bez rzepa lub sznurówki) nie trzymają stopy, co prowadzi do takiej samej sytuacji jak w bucie za krótkim, czyli przykurczom i rotacji palców oraz uszkodzeń paznokci. 
 
Biorąc to pod uwagę, w BUCIORKU w sklepie stacjonarnym zawsze dokonujemy tych pomiarów, żeby rodzice mieli pewność co do precyzyjnego indywidualnego dopasowania obuwia dla dzieci. Dodatkowo doradca może wychwycić ewentualne poważniejsze problemy zdrowotne w obrębie stóp i kończyn dolnych i zasygnalizować konieczność głębszej diagnostyki. Działania te gwarantują komfort i bezpieczeństwo rozwijających się stóp oraz spokój rodziców.
 

 
Robiąc zakupy w sklepie internetowym BUCIOREK.PL,
 
MUSISZ TE CZYNNOŚCI WYKONAĆ SAM/A BARDZO PRECYZYJNIE !!!  
 
Poniżej instrukcja w jaki sposób to zrobić a na samym dole plakat obrazujący PRAWIDŁOWE i NIEPRAWIDŁOWE dobieranie rozmiaru butów.
 

 

Przygotuj kartkę A4 i ołówek

JAK DOBRAĆ ROZMIAR:
 
1. Postaw dziecko obiema nóżkami na kartce papieru.
 
2. Dociśnij swoją ręką stopy dziecka do podłoża tak, żeby równomiernie rozłożyły się na podłożu i wyprostowały się paluszki.
 
3. Najlepiej ołówkiem zaznacz na kartce, trzymając go PIONOWO, piętę oraz najdłuższy paluszek
 
4. Zmierz tę odległość dla lewej i prawej stopy.
 
5. Weź pod uwagę wymiar TYLKO DŁUŻSZEJ STOPY!!!
 
6. Ten wymiar musisz powiększyć o 1 cm – masz gotową długość wnętrza buta.
 
 
Przykład: lewa stopa: 12 cm, prawa stopa: 12,2 cm
  • wymiar dłuższej stopy + 1 cm, czyli 12,2 + 1 = 13,2 cm
  • 13,2 cm powinno być we wnętrzu buta ( ewentualnie wkładka powinna mieć 13,2 cm długości )

 

KLIKNIJ W OBRAZY, ŻEBY POWIĘKSZYĆ