UWAGA!!! Nie zrobisz już zakupów w naszym sklepie internetowym.
Całą naszą energię kierujemy do dzieci w naszych sklepach stacjonarnych w Opolu i w Nysie.
Biorąc pod uwagę doświadczenia nasze oraz naszych klientów, wiemy, że najbardziej precyzyjny jest osobisty dobór obuwia w sklepach stacjonarnych. Zapraszamy - czekamy na Was ;)

ozonowanie

OZONOWANIE I DEZYNFEKCJA OBUWIA  

 

Nosimy buty przez większa część dnia, 8-12 godzin dziennie. W trakcie codziennych czynności, ludzkie stopy wydzielają do 250 ml potu dziennie . Ciepło i wilgoć, która gromadzi się w butach ( m.in. we wkładkach, w podpodeszwach, w wyściółce wewnętrznej ) jest idealnym miejscem do rozwoju grzybów oraz różnych bakterii, które są odpowiedzialne za brzydki zapach obuwia, grzybice skóry i paznokci oraz wiele chorób na tle skórnym.

Dlatego regularne czyszczenie oraz sanityzacja i dezynfekcja obuwia jest tak istotna, a nie zdajemy sobie z tego sprawy…

Producenci większości butów nie zalecają, a wręcz zabraniają klasycznego mokrego prania obuwia…

Znakomitym wyjściem jest metoda suchego czyszczenia i dezynfekcji obuwia za pomocą ozonu i ciepłego powietrza, tak aby buty były czyste, świeże oraz pozbawione chorobotwórczej mikroflory ( grzyby, pleśnie, bakterii, wirusy ). Jest ona obecnie najnowocześniejszym i najefektywniejszym sposobem dezynfekcji, sanityzacji i deodoryzacji obuwia, a przy tym obojętna chemicznie.

Ozonowanie obuwia najprościej określić można jako oczyszczanie z wykorzystaniem aktywnego tlenu. Ozon (O3) to tlen z dodatkowym atomem – w powietrzu bardzo szybko przekształca się w tlen i działa bakteriobójczo. Usuwa także wirusy, grzyby tworzące pleśnie, roztocza i drobnoustroje. Ozon jest gazem, dlatego dociera do wszystkich zakamarków ozonowanych przedmiotów. Ozonowanie usuwa również zapachy – zarówno pochodzenia organicznego, jak i nieorganicznego. Jest przy tym bezpieczny dla ludzi i środowiska, ponieważ jest nietoksyczny i szybko rozpada się w powietrzu.

Chcesz usunąć 99,7% grzybów i zarodników oraz 650 rodzajów bakterii ze swojego obuwia lub innych przedmiotów codziennego użytku?

Można bezpiecznie ozonować i dezynfekować m.in.

  • obuwie
  • wkładki do obuwia
  • pluszowe zabawki
  • kaski rowerowe, motocyklowe i robocze
  • okulary
  • rękawiczki
  • telefony
  • komputery

Ozonowanie obuwia nie uszkadza materiałów, takich jak skóra, nubuk, zamsz, tekstylia, materiały sztuczne, plastik, guma, kauczuk, dzięki czemu obuwie zachowuje swój kształt i trwałość, a cały proces jest w pełni bezpieczny.

ZAPRASZAMY - zdbaj o zdrowie stóp !