Membrany w obuwiu - sklep Buciorek

Chcesz kupić TYLKO jedną parę butów dziecku na jesień i zimę?

Wystarczy znaleźć obuwie z membraną.


Co to jest membrana?

To specjalny materiał wszyty pomiędzy podszewkę i wierzchnią warstwę pokrycia buta. Zbudowany jest on z mikroskopijnych porów, które są mniejsze niż kropla wody ( woda, deszcz, śnieg nie dostanie się do środka buta – wodoszczelność ), ale większe niż cząsteczka pary wodnej ( dlatego pot jest w stanie wydostać się na zewnątrz – oddychalność ). Dzięki połączeniu tych dwóch właściwości dziecięce buty mogą przetrwać naprawdę wiele np. zabawy w kałuży, śniegu lub błocie.

„Mercedesem” w tej dziedzinie jest marka GORE-TEX. Producent współpracuje tylko z najlepszymi producentami butów, którzy muszą spełnić bardzo ostre kryteria, żeby móc zastosować tego typu membranę w swoim obuwiu.

Membrana GORE-TEX zbudowana jest z 1,4 miliarda mikroskopijnych porów na centymetr kwadratowy, które są 20 000 razy mniejsze niż kropla wody (dlatego deszcz nie dostanie się do środka - wodoszczelność) a jednocześnie 700 razy większe niż cząsteczka pary wodnej (dlatego pot jest w stanie wydostać się na zewnątrz – oddychalność ).

Zanim buty z membraną Gore-Tex trafią do sprzedaży poddawane są rygorystycznym testom w naturalnych warunkach. Testowany jest każdy pojedynczy komponent – od materiału zewnętrznego i warstwy izolującej po szwy i podszewkę.

Jednym z testów jest symulator chodzenia – buty umieszczane są na realistycznych formach stóp które wykonują setki tysięcy kroków w basenie wypełnionym wodą. Czujniki wilgotności umieszczone w środku informują czy but przemaka czy nie.

Kolejny test to wirowanie. Wypełnione wodą wodoodporne buty wirują z dużą prędkością. Wytwarzane w ten sposób ciśnienie wypycha wodę na zewnątrz i ujawnia nawet najmniejsze nieszczelności. W przypadku ich wykrycia obuwie nie jest kierowane do produkcji.

Obuwie jest dopuszczone do produkcji dopiero wtedy, gdy zostaną spełnione wszystkie standardy wysokiej jakości dotyczące oddychania i trwałej nieprzemakalności.

Trwale wodoszczelne oraz „oddychające” buty z Gore-Tex w zimowe dni utrzymują ciepłe i komfortowo suche stopy twojego dziecka. Dzięki w/w właściwościom nie musimy kupować dzieciom kilku par butów. Jedna para wystarczy na całą zimę!

W BUCIORKU można kupić buciki z membraną min. Gore-Tex, Amphibiox, Te-Por, Ren-Tex.

  

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii