Jakie buty kupić?

Buty niskie czy wysokie? Sztywne czy miękkie? Co kupić?

Masz wątpliwości, jakie obuwie kupić dla swojego dziecka? Czy ma być sztywne, czy wręcz przeciwnie miękkie i elastyczne? A może wyższe ponad kostkę, z utwardzoną podeszwą?
 
Jest mnóstwo rozbieżnych informacji, zarówno w zasobach internetu, jak i w literaturze przeznaczonej dla rodziców.
 
W BUCIORKU w wyborze obuwia na półki oraz w dopasowaniu butów dla dzieci kierujemy się doświadczeniem naszego Laboratorium komputerowych badań stóp ComplexLAB  i magistra fizjoterapii Piotra Chudego, który zbadał już ponad 7000 pacjentów ! Wiemy, jakie buty są dobrze skonstruowane, jakie źle, które buty będą najlepsze dla dzieci ze stopami zdrowymi oraz milusińskich z wadami !
 
Dobór obuwia jest wbrew pozorom bardzo skomplikowanym procesem i zależy m.in. od rodzaju stóp, wieku dziecka oraz ewentualnych dysfunkcji.
 
Rodzaje stóp.
 
W skrócie możemy rozróżnić: stopy wąskie, szerokie, wpisane w prostokąt, trójkąt lub trapez, wysokie jeśli chodzi o łuk podłużny ( tzw. wysokie podbicie ), płaskie poprzecznie lub podłużnie, z wiotkością stawów, z kątowym pochyleniem koślawym lub szpotawym, serpentynowe itd....
 
Dla każdego rodzaju stóp musimy wybrać inny rodzaj buta, inny model o różnych parametrach. Oglądając stopy oraz sposób chodzenia dziecka i porównując pomiary na żywo w sklepie stacjonarnym jesteśmy w stanie precyzyjnie doradzić jakie obuwie będzie najlepsze.
 
Wiek dziecka.
 
Naturalnie wiek będzie determinował to, jakie buty będą odpowiednie.
Bardzo elastyczne tzw. barefoot sprawdzą się u dzieci stawiających pierwsze kroczki.
Obuwie z elastyczną podeszwą ale z lekką stabilizacją piętową będzie odpowiednie dla dzieci doskonalących sposób chodzenia.
Większą stabilizację piętową ( stabilny zapiętek ) stosujemy u dzieci starszych, pozycjonując w prawidłowych parametrach kość piętową.
 
Dysfunkcje i wady.
 
W przypadku dzieci z problemami sytuacja wygląda bardzo indywidualnie.
Przy dyskretnych dysfunkcjach dbamy o stabilizację kątową i odpowiednią konstrukcję butów na poziomie śródstopia i tyłostopia. W każdym przypadku obserwujemy zachowanie stóp podczas stania i podczas chodzenia. W przypadku większych problemów i wad, zawsze kierujemy najpierw na pogłębione badania i diagnostykę w celu precyzyjnego określenia wady i postępowania terapeutycznego.
Najczęściej stosujemy większą stabilizację oraz różnego rodzaju korekcję ustawienia stóp za pomocą specjalistycznych wkładek ortopedycznych. W niektórych przypadkach buty powinny być wyższe, indywidualnie modyfikowane.
 
Jakość materiałów.
 
Przy doborze butów zawsze zwracaj uwagę na jakość materiałów. Zarówno buta od strony wierzchniej, wyściółki wewnętrznej oraz jakości i gęstości materiałów użytych do produkcji podeszw.
Im materiał wyższej jakości, tym większy komfort dla stóp oraz brak możliwości deformacji butów podczas stosowania. To z kolei zapobiega wtórnym deformacjom stóp!
 
 
Pamiętaj: złe dobieranie obuwia, często tylko po to by podążać za najświeższym trendami modowymi mija się z najważniejszym celem - prawidłowym rozwojem stóp dziecka!
 
W BUCIORKU na półkach mamy tylko wyselekcjonowane przez nas modele spełniające ostre kryteria biomechaniczne ale też będące na topie w designie.
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii