Czy wiesz, że... dobre obuwie chroni stopy?

Czy wiesz, że... dobre obuwie chroni stopy?

 
Do czego służą buty? Wbrew pozorom nie do "wyglądania", a do ochrony stóp! Do ochrony przed zimnem i do ochrony przed twardym podłożem.
 
Codziennie wstając z łóżka, musimy spotkać się stopami z czymś, na czym staniemy. Najczęściej będzie to niestety materiał twardy i płaski ( podłoga z paneli, kafelków, parkietu ), rzadziej dywan lub wykładzina. Każdy kolejny krok, to kolejne obciążenia, przenoszące się na aparat więzadłowy i mięśniowo-ścięgnisty.
 
Po wyjściu z domu w większości stopy napotykają na kolejne twarde przeszkody od spodu ( asfalt, betonowy chodnik lub płytki ), rzadziej ubita droga... Kolejne godziny spędzamy również w środowisku "niebezpiecznym" dla stóp: przedszkole, szkoła, praca ( w większości przypadków twarde podłoże ).
 
I wracamy do domu, a tam kafelki...
I nazajutrz od nowa.
 
Dziennie robimy średnio ok. 4000 do nawet 20000 kroków ( najwięcej dzieci i dorośli pracujący na stojąco oraz osoby aktywne sportowo ). Kilka tysięcy razy dziennie stopy narażone są na obciążenia i muszą bronić się przed wrogiem w postaci twardej powierzchni.
 
Ulegają niestety wtedy przeciążeniom, które pomnożone przez ilość kroków i dni, tygodni, miesięcy czy lat doprowadzają często do dolegliwości bólowych i zmian zwyrodnieniowo-zniekształcających.
 
Niestety u dzieci mogą następować również negatywne zmiany rozwojowe w obrębie stóp i kończyn dolnych.
 
A może stopy zabezpieczyć? Świetny pomysł!
Kupimy buty i gotowe! Będą ładnie wyglądać i pasować do ubioru! Ale, czy zabezpieczą stopy przed wspomnianymi niebezpieczeństwami?
 
OBUWIE ZŁE I OBUWIE DOBRE
 
 
No właśnie, co to znaczy zabezpieczyć stopy dzieci i dorosłych? Jak konstrukcyjnie powinien but wyglądać? Z jakich materiałów musi być zbudowany? Jakie cechy ma spełniać? Jaka podeszwa, jaki zapiętek, jaka tęgość, długość, szerokość, wysokość, jaka cholewa, jaka elastyczność itd.?
 
Mnóstwo pytań się nasuwa, bo wbrew pozorom, dobór obuwia jest bardzo trudnym zadaniem. Jest zadaniem INDYWIDUALNYM. Oznacza to, że każdy ma inne stopy i budowę anatomiczno - biomechaniczną kończyn dolnych i trzeba dobierać dla każdego inny rodzaj buta. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
 
Powstało właśnie dlatego miejsce, w którym możecie liczyć na doradztwo i profesjonalizm, jeśli chodzi o selekcję obuwia na półkach oraz dobór i pomiary indywidualne przy zakupie. BUCIOREK to nietypowy sklep, w którym priorytetem jest zaoferowanie prawidłowo skonstruowanych i bezpiecznych modeli butów. Cały zespół wykorzystuje wiedzę dotyczącą stóp ( ponad 6,5 tysiąca wykonanych badań ) oraz budowy obuwia, żeby wybrać tylko te buty, które spełniają cechy wspierające rozwój stóp.
 
Na półki trafiają tylko najlepsze modele spośród wszystkich dostępnych w danych producentów. Czasami to tylko 15% całej kolekcji !!!
 
Reszta butów jest ładna, ale nie nadaje się dla stóp dzieci !!! Weźcie to pod uwagę, kupując "ładne" buty... Niestety większość dostępnego obuwia dziecięcego na rynku NIE NADAJE SIĘ DLA DZIECI !!!
 
Właściciele BUCIORKA i Laboratorium ComplexLAB: Jowita i Piotr Chudy osobiście KAŻDĄ parę obuwia oglądają, mierzą i testują mechanicznie przed zakontraktowaniem i postawieniem ich na półce.
Bardzo często wprowadzają zmiany konstrukcyjne - wymagają przestawienia produkcji u producentów i wykonanie obuwia według własnych ostrych kryteriów ( m.in. zmiana podeszwy, zmiana wysokości cholewy, zmiana wysokości i rodzajów zapięcia, dodanie zakładek w zapiętkach, zmiana rodzaju materiałów i przeszyć ).
Dotyczy to również designu: często wprowadzają zmiany kolorów, zmiany rodzajów podeszw, krojów butów, żeby oprócz prawidłowej konstrukcji buty ładnie wyglądały :)
Bardzo często modele butów na półkach w BUCIORKU to autorskie projekty "buciorkowe". Nie znajdziecie takich nigdzie, są jedyne w Polsce !!!
 
Zaufajcie profesjonalistom i nie ryzykujcie kupna butów w miejscach, w których liczy się tylko sprzedaż, a nie dbanie o bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój stóp dzieci !!!
 
 
Niestety często po przykrych doświadczeniach ze złymi butami dzieci trafiają na komputerowe badania diagnostyczne stóp i widzimy jakie są skutki noszenia wadliwie skonstruowanych butów... Bardzo trudno wtedy korygować wadliwe ustawienia stóp oraz zmieniać negatywne nawyki ruchowe...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii